Кушта - рослина природи Духу
Костус (Saussurea lappa, лат.; юньму-сян, yun mu xiang, 云木香, кит.; кушт, санск.) — багаторічна рослина. Є дикорастущим і штучно не вирощується. Це особлива рослина представляє природу духу нашого простору. Та й, власне, його квітка сам виглядає як матеріалізований дух. Його особливість і велич полягає в тому, що коли ми просто дивимося на костус, або навіть коли думаємо про нього, ми відразу стикаємося з його невидимою силою.
Костус можна вважати вчителем осягнення природи духу рослин, що володіють невидимою тактильністю і оманливою явственностью. Його найважливішою частиною є корінь.
В аюрведичній традиції його назва має важливе значення — правильно вимовляючи його ім'я кушт (kushth) за подобою ритуального вигуку, ми відразу акцентуємо силу цієї рослини. Так що говорити слово кушт (кушта) або костус треба з особливим пієтетом.
Це рослина являє особливу дихання духа, так як повністю зумовлює своє значення мінеральною основою, що знаходиться в корені. А все, що виростає зверху — це, можна вважати, матеріалізований ефір.
Вплив цієї рослини на наш світ таємниче і особливе. Якщо вірити одній з легенд про будівництво першого храму, то він будувався в ефірному полі. І саме це поле асоціювалося з ефіром костуса. Костусом висвітлювали і всю роботу. З тих пір використання костуса стало важливою церемоніальною частиною ароми багатьох релігійних інститутів. У багатьох лицарських орденах під час ритуалу обов'язково використовується дане масло. Воно також є складовою частиною ладану і використовується у багатьох службах.
В Індії це божественне рослина росте в вершинах Гімалаїв. Існує одна цікава версія легенди, пов'язаної з Авалокитешварой (Боддхісаттва, що втілює нескінченне співчуття всіх будд).
Намагаючись врятувати всіх живих істот від пут сансари, він розділився на 12 частин, так як кожна істота було носієм однієї з дванадцяти іпостасей карми. І для відновлення його назад в єдине тіло Аміта Будда і Ваджрапані Бодхісаттва використовували олію костуса і мантру з'єднання простору, відому як oṃ ma ṇi pad me hūṃ (Ом Ма Ні Пад Мо Хум), яку також приписують Авалокитешваре.
Сила цієї рослини в індуїзмі уособлює магічні знання. Вважається, що якщо ви одягаєте на себе сік костуса (покриваєте тіло ефірною олією), то у вас прибуде мудрість і сила. У Атхарваведе (книзі заклинань) цій рослині співаються гімни різної захисту. Цей давньоіндійський трактат являє собою дивний підхід до взаємодії з духами рослин, який став необхідний людям три тисячі років тому, коли світ рослин став домінувати на нашій планеті. Багато духи рослин стали впливати на людей, і треба було звернення до тих рослин, які в змозі захистити людей. Одним з таких рослин став костус. Воно ж стало джерелом пізнання і натхнення для брахманів (жерців). Але, що найголовніше, воно дає життєву силу акаша.
Власне, і в китайській медицині цю рослину також вважається джерелом життєвої енергії ци. У даоссой медицині воно входить у розширений список 50 трав для отримання безсмертя і довголіття і є обов'язковим для вивчення для даоських алхіміків.
Історія застосування костуса при цьому дуже різноманітна, так як ця рослина, як вважається, впливає на природу породження всього живого, тому воно згадується у трактаті «Історія природи походження медицини» (Шеньнун Бэньцао Цзин, shen nong ben cao jing).
Силу і значимість костуса складно переоцінити. Одне те, що його протиставляли холери і тифу, вже говорить саме за себе.
Стебла і листя
Стебла розсіяно-опушені. Стеблові листки з довгою ручкою; лопаті трикутно-яйцевидні або у формі довгого трикутника, 30-100 см завдовжки і 15-30 см шириною, з серцеподібною основою. Вони створюють особливу зовнішню геометрію рослині, збираючись до верхівки стебла.
Корінь
Власне, корінь і представляє основну силу рослини. Рослина з товстим кореневищем повністю відповідає його силі і працює на нього. Корінь дев'ять місяців накопичує енергію і три місяці иллюминирует її допомогою стебла і квітки. Він являє магічне таїнство костуса.
Квітка
Квітка — це таємничий символ рослини, який, розкриваючись, проживає від шести до десяти видів напруги. В залежності від місця він по черзі з'єднується з різною напругою простору, в чому йому допомагає корінь (а того, в свою чергу, місце). Вінчає всю цю ілюмінацію фіолетовий віночок квітки.
Подяка за статтю © Шаабан
- Набираємо групу на панчакарму в Індійську Клініку РаджаЗапрошуємо вас в оздоровчі тури в Індію, на кінець квітня, травень, червень. Сайт ROSA Panchakarma. Якщо виникнуть питання, номер телефону керівника напряму Роса-Панчакарма: +380503307108 Наталія
- ФАРМАКОЛОГІЯ КУХНІСьогодні я буду розповідати про певних питаннях, які пов'язані з Аюрведою. Особливо буде освітлено жіноче здоров'я, а також я дам вам певні кухонні ліки – я їх називаю «Кухонні фармакологія».