7 продуктів, які дарують нам бадьорість!
Які продукти, якщо включити їх в щоденний раціон, допоможуть нам відчувати себе бадьоро, активно і енергійно!
У чорному списку
Дієтологи і експерти по Аюрведе (давнє вчення і наука про здорове життя) радять прибрати ці продукти з раціону як мінімум на 2 тижні.
· Картопля відноситься до энергоотнимающим продуктів. Щоб позбавитися від хронічної втоми – мінімум страв з картоплі в щоденному меню.
· Їжа з холодильника. Через 4-5 годин приготована їжа втрачає свої корисні властивості і починає сприяти появі шлаків в організмі. Термін придатності нарізаного салату – приблизно 30-40 хвилин.
· Розігріта їжа. Вона знижує рівень енергії в організмі і сприяє появі хронічної втоми.
· Продукти, що пройшли тривалу термічну обробку (соки, магазинне молоко, соуси), квашені продукти, консерви і копченості, витримані сири. Продукти тамаса. При тривалій обробці з них поступово йшла життєва енергія в процесі перетравлювання, вони забирають енергію у нас.
Ми є те, що ми їмо, і наш раціон багато в чому відповідає за наш настрій і успіхи. Прочитайте статтю: «Ми – те, що ми їмо. Що таке саттвічна, раджастическая, тамасична їжа в Аюрведі».
7 продуктів, які дарують нам бадьорість
Вважається, що джерело енергії, яка приходить до нас з їжі, – це сонце, то виходить, що фрукти, овочі і злаки живляться сонячною енергією. З'їдаючи свіжі овочі – організм одержує сонячну енергію і забуває про втому. Серед найбільш енергійних продуктів: горіхи (насіння), боби, йогурт, шпинат, морква, вівсянка, банани.
Горіхи (насіння) забезпечують надходження в організм магнію, який допомагає впоратися з втомою м'язів. Плюс – в горіхах і насінні маса білка, основному постачальнику енергії в клітини. Але не забувайте, що горіхи (насіння) – справжня калорійна бомба.
Йогурт (натуральний) поповнює організм біфідобактеріями, складовими головну опору імунітету та гарного настрою. Крім того, йогурт – відмінний дієтичний продукт, що запускає систему травлення.
Боби (сочевиця, квасоля, горох) містять цілий джерело корисних речовин: білка, заліза, тіаміну, марганцю, фосфору. Страви з бобових допоможуть забути про звичний сонливості і млявості.
Шпинат є чудовим джерелом вітаміну С і заліза, яке відіграє вирішальну роль у боротьбі з втомою.
Морква містить вітаміни групи В, РР, С, Е, К, в ній присутній каротин – речовина, яка в організмі людини перетворюється у энергонаполняющий вітамін А. Натщесерце съедайстоловую ложку моркви з ложкою пророщених насіння і пари крапель оливкової олії або йогурту.
Вівсянка є багатим джерелом тіаміну, брак якого призводить до втрати апетиту і відчуття втоми.
Банан – справжній склад енергії. Жоден рослинний продукт на настільки довгий час не заряджає організм енергією (45-60 хвилин), як банан. При цьому його калорії складають легкозасвоювані вуглеводи – сахароза, фруктоза і глюкоза.
Про здорове харчування – дивіться рецепти Здорова кухня «Роса ТБ».
Магазин Аюрведи та східної медичины «Роса» - найкраще з усього світу – до ваших послуг!
- Набираємо групу на панчакарму в Індійську Клініку РаджаЗапрошуємо вас в оздоровчі тури в Індію, на кінець квітня, травень, червень. Сайт ROSA Panchakarma. Якщо виникнуть питання, номер телефону керівника напряму Роса-Панчакарма: +380503307108 Наталія
- ФАРМАКОЛОГІЯ КУХНІСьогодні я буду розповідати про певних питаннях, які пов'язані з Аюрведою. Особливо буде освітлено жіноче здоров'я, а також я дам вам певні кухонні ліки – я їх називаю «Кухонні фармакологія».