36 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
Коріандр широко застосовується в Аюрведе для лікування безлічі станів.
Він врівноважує всі три доша, але особливо гарний у разі порушень Піти, коли більшість спецій не показано. Основна дія коріандр чинить на травну и сечовидільну системы.
Має чудову здатність регулювати апетит і усувати метеоризм.
Його використовують для зняття болю в животі. Для цього насіння заварюють окропом (1-2 ч. л. насіння або половину ч. л. порошку на склянку окропу) і п'ють, як чай.
Коріандр балансує вплив фруктів, молочних продуктів та іншої їжі, що сприяє збільшенню вологи в організмі.
Має коріандр також очисну дію, тобто допомагає позбавити організм накопичених шлаків (ами). Завдяки цьому його властивості коріандр треба застосовувати в програмах очищення організму.
Добре вживати коріандр у разі діареї, оскільки він покращує всмоктування в тонкому кишківнику. Коріандр приймається як відвар із насіння (1-2 ч. л. на склянку води). Дуже добре, якщо ви додасте до цього відвару ще й гранатових кірок. Гранатовий сік із меленим коріандром також допоможе зупинити понос.
Напій із коріандру (1-2 ч. л. насіння на склянку окропу) — гарний засіб у разі печіння: знімає печіння в шлунку, відрижку та має бактерицидну та загоювальну дію на слизову оболонку стінок шлунка.
Коріандр сприятливо впливає на роботу печінки у разі млявості та застійних явищ у ній, і покращує апетит. З цією метою його можна застосовувати не тільки як приправу, але і як чай як настою для пиття до або після їди. Наряду с куркумою коріандр може застосовуватися для лікування гепатиту.
Корисний коріандр у складі комплексної терапії під час лікування ожиріння завдяки своїй властивості розподіляти жир в організмі.
Також у складі комплексної терапії коріандр застосовується під час лікування астми у разі дисбалансу Пітти.
Чай із коріандру має гарну дію під час носових кровотеч, що виникають у разі дисбалансу Пітта-доша.
Коріандр застосовується для лікування та профілактичного очищення нирок і сечовивідних шляхів. Допомагає розв'язати такі проблеми, як ускладнене або болюче сечовипускання, інфекції сечовивідних шляхів, каміння в нирках і збільшення простати, цистит і пієлонефрит. У складі комплексної терапії допомагає у разі ниркової недостатності. Також кінза та коріандр через свою м'яку сечогінну дію можуть застосовуватися під час лікування набряків.
Коріандр і його зелень застосовують у разі генітального герпесу серед представників Пітта-типу.
Коріандр має і місячну дію, у зв'язку з чим він рекомендований у разі передменструального синдрому (ПМС) у жінок з Пітта-конституцією. Поряд із шафраном і куркумою, коріандр корисний жінкам у разі запалень тазових органів, зокрема ендометріту та ендометріозу. Свіжа зелень кінзи — багате джерело фітоестрогенів.
Позитивна дія надає коріандр у разі усіх лихоманних та інфекційних захворювань, що розвиваються на тлі підвищеної Пітти. На ніч залийте 2 ст.л. коріандру склянкою води кімнатної температури. Настій необхідно випити зранку. Упродовж дня рекомендується пити чай із коріандру з лимоном.
Сік, вичавлений із зелені коріандру (кінзи), добре допомагає у разі шкірних проявів алергії, різних сипій. Його потрібно приймати всередину по одній чайній ложці тричі на день у разі алергічних реакцій, сінної лихоманки та шкірних висипок, а також зовнішньо — у разі сверблячки та запаленої шкіри.
У разі запальних захворювань очей, кон'юнктивіту, для промивання застосовується міцний коріандру: 1 ст. на склянку окропу. Використовувати можна настій кімнатної температури.
Ефірна олія коріандру має охолоджувальний потогінний ефект, знижує підвищену температуру тіла, зменшує печіння під час запалень шкіри, очищає кров, допомагаючи впоратися з інфекцією, покращує травлення, усуваючи закупорювання й нормалізуючи перебіг енергії.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Індія |
Тип спецій | Коріандр |
Вага (грам) | 50 |
Користувацькі характеристики | |
Виробник | Роса-Фарм |