69 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
Зіра (кумін) здавна використовується також у медицині. Наприклад,телі досі готують спеціальний чай, що покращує самопочуття дітей.
Кумін — тонізувальний засіб, є афродизіаком. Вплив куміну покращує травлення (лікування шлункових і ниркових захворювань, метеоризму, кольок, діареї), збуджує апетит. Зіра має сечогінний вплив. Виводить шлаки з організму.
Зіра використовується в гінекології (збільшення молока в матерів-годувальниць...) і неврології (можлива боротися з амнезією, безсонням...).
Спеція кумін є антисептиком; зовні допомагає розсмоктувати пухлини, різні шкірні здуття (прищі, висипки). Зменшує біль.
Зіра добра для очищення дихальних шляхів.
Допомагає боротися з нудотою, зокрема на перших місяцях у вагітних.
Насіння куміну (зірки) містить від 2,5 до 4% ефірної олії, куміновий альдегід (р-ізопропіл-бензальдегід, 25-35%), тимол, перила-альдегід, куміновий спирт, альфа й бета-пінін (21%), дипентентен, р-цимен і бета-фелландрен.
Кумінова олія застосовується в парфумерній промисловості.
Ціле насіння кладуть у випічку, у смажені та тушковані овочі, у соуси та супи. Молотим куміном приправляють салати та кисломолочні продукти. Завдяки антимікробним властивостям він використовується для консервації продуктів.
Має позитивний вплив на травлення, знімає кольки. Вважається знеболювальним та антисептичним засобом. Очищає дихальні шляхи, покращує пам'ять, заспокоює й допомагає концентруватися.
Kумін, зіра, індійський кмин, білий кмин (у разі потрапляння куміну до Європи переклад був неправий, тому виникла плутанина куміну та кмину, які є насправді різними спеціями), зіра, затр, джаара — далеко не всі назви куміну (Cuminum cyminu) сімейства Зонтичних (Umbelliferae).