160 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 200 грн
У народі цю пряність назвали райською ягодою й королівською спецією. За продажами на індійському ринку прянощів кардамон поступається тільки чорному перцю. Така народна любов і популярність зумовлені чудовими смаковими та корисними якостями, благородним ароматом.
Як ароматизатор природного походження кардамон широко застосовується в кулінарії та парфумерії. Його розкішний запах, що поєднує силу та ніжність, схожий одночасно на лимон, евкаліпт і камфору — свіжий і трохи терпкий. Користуючись цією багатогранністю, у Середні повіки аптекарі видавали мелений кардамон за сильні ліки з декількох дорогих компонентів. З огляду на те, що тривало такий обман європейського масштабу досить довго, можна зробити висновки про те, наскільки висока цілюща сила цієї розкішної пряності.
Насіння кардамону багате на ефірні олії. Кардамон — лідер за вмістом цинку серед прянощів, також багатий кардамон на кальцій, магній, фосфор, натрій, вітаміни груп А і В.
Кардамон вкрай сприятливий для нервової системи. Він розслабляє, позбавляє пригніченості та депресії. Завдяки цьому підвищується активність і ясність розуму, виникає стабільне відчуття легкості, умиротворення.
Вживання кардамону — високоефективна профілактика від мікробів і грипу. У разі фарингу корисно полоскати горло розчином із кардамону та кориці, розведених у окропі. Пряність лікує сухість у горлі, хрипоті.
Кардамон — ефективний нейтралізатор слизу, що виводить її з легких і селезінки в разі астми, бронхіту, застуди або кашлю. Лікує зайве слиновиділення. З цією метою його можна з'єднувати з фруктами, наприклад, у груші видаляється серцевина, замість неї кладе мед, 0,5 год. прянощі — і запікається.
Кардамон гармонізує роботу травної системи загалом, чистить ШКТ від отрут і шлаків. Його вживання нормалізує травлення у разі різних розладів — зазвичай у складі трав'яних зборів. Під час переїдання, відчуття важкості або невваріння приймають чай із кардамону з додаванням або меленого імбиру та гвоздики, або куміну та коріандру по 0,5 год л. Кардамон делікатно знімає проблеми, як-от таця, включно з дитячим. Від діареї його настоюють у окропі поровину з фенхелем, кропом та аіром. Для немовлят настій застосовує матері, що годує. Під час запорів кардамон кладуть у їжу разом з асафетидою, імбиром і фенхелем. Кардамоном усувають метеоризм: потрібно розжувати кілька зерен або заварити чай із кардамону з фенхелем, можна додати імбир. Жування насіння також допомагає зупинити нудоту, блювоту, а м'ятно-кардамонний чай ефективно усуває литок.
Спеція є прекрасним антисептиком, використовуваним у зовнішніх препаратах для регенерації шкіри, позбавлення грибкових захворювань, лишаю, корости, кандидозу.
Кардамон покращує стан порожнини рота: полегшує зубний біль, освіжає дихання, нейтралізує патогенні бактерії.
Успішно використовуються властивості кардамону як тоніка у разі підвищених тілесних навантажень: прянощі використовуються в складі їжі. Якщо жувати зерна вранці, легше прокинутися, спеція позбавляє слабкості та млявості.
Окремо або з глоду, імбиром, корицею або шафраном покращує роботу серця. Кардамон стимулює кровообіг, корисний у разі гіпотонії та менструальних збоїв.
А ще ця пряність прекрасно допомагає позбуватися ожиріння, позаяк підсилює метаболізм і допомагає речовинам, що надходять в організм, засвоюватися й перетравлюватися.
Зерна та олія кардамону забороняється застосовувати людям із хворобами ШКТ, виразкової шлунка та дванадцятипалої кишки, гастритами. Вагітним і мамам, що годують, треба, перш ніж вживати кардамон, проконсультуватися з лікарем.
Кардамон має досить м'який вплив. Рекомендують вживати 1/5-1/4 год л порошку або 2-4 зерна за 1 приймання.
Основні | |
---|---|
Країна виробник | Україна |
Тип спецій | Кардамон |
Користувацькі характеристики | |
Виробник | Роса-Фарм |